
Прийом до дошкільного навчального закладу.
З метою забезпечення доступу кожній дитині до дошкільної освіти з 25 грудня 2013 року в дошкільних навчальних закладах міста Житомира запроваджена електронна реєстрація дітей дошкільного віку.
Дитину можна зареєструвати, зайшовши на сайт ( https://reg.isuo.org/preschools ).
Для успішної реєстрації дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, батькам необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад. При необхідності, обраний ДНЗ можна змінити, звернувшись до відповідальної особи в закладі дошкільної освіти, в якому зареєстрована дитина. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.
З покроковою інструкцією “Електронної реєстрації дітей в дошкільні навчальні заклади” детально можна ознайомитись на сайті.
Електронна система дає можливість батькам переглянути загальну інформацію про дошкільний навчальний заклад, нормативну наповнюваність груп, наявність вільних місць, забезпечує прозорість та відкритий доступ до інформації.
Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту»:
– батьки або особи, які їх замінюють, мають право вибирати заклад дошкільної освіти (ст. 36);
– заклад дошкільної освіти задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти (ст.11).
Дитина зараховується до дошкільного навчального закладу у разі, коли:
- підійшла черга вступу;
- є наявні місця в закладі.
Держава гарантує надання пільг при влаштуванні дітей у дошкільні навчальні заклади:
- Дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (позачергово).
Згідно з п.17 статті 20 та п. 2 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
- Дітям військовослужбовців (першочергово).
Згідно з п. 4 статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»
- Дітям військовослужбовців військових прокуратур (першочергово).
Згідно з п.4 статті 83. Закону України «Про прокуратуру». Документ ВРУ 1697-18.
Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад:
- прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
- для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи); компенсуючого типу, а також для прийому дітей з порушеннями слуху, зору, мови, опорно-рухового апарату, інтелекту, затримкою психічного розвитку в інклюзивні групи додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою та індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю;
- під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.
Відрахування дитини з закладу дошкільної освіти здійснюється:
-за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
-на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти даного типу;
-у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Адміністрація закладу дошкільної освіти письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
Пам’ятка для батьків.
Заклад освіти працює 5 днів на тиждень з 7:30 до 18:00.
Режим роботи чергової групи – 7.00 – 19-00год.
Прийом дітей під час адаптивного карантину проводиться на вулиці з 7:30 до 08.30
На території закладу батьки знаходяться в масках.
Вхід в будівлю заборонений!!!
На вході медсестра вимірює температуру, батьки доводять дитину до ігрового майданчика своєї групи.
Забирати дітей можна з 17.00-18.00 біля ігрових майданчиків.
Пам’ятайте: своєчасний прихід дитини – необхідна умова правильної реалізації освітнього процесу.
Про неможливість приходу дитини в дошкільний заклад по хворобі або іншій причині необхідно обов’язково повідомити в ЗДО.
Дитина, що не відвідує заклад освіти більше п’яти днів (разом з вихідними), приймається з довідкою від лікаря.
Платня за харчування дитини здійснюється до 20 числа поточного місяця.
Перерахунок за дні, в які дитина не відвідувала ЗДО, здійснюється в наступному місяці. Пам’ятайте: від своєчасності оплати залежить якість харчування дітей.
Для створення комфортних умов перебування дитини в ЗДО необхідно:
– не менше трьох комплектів змінної білизни (хлопчикам – шорти, трусики, колготки; дівчаткам – колготки, трусики, в теплу пору року – шкарпетки чи гольфи);
– піжама для сну;
– два пакети для зберігання чистої і використаної білизни;
– промаркувати білизну, одяг та інші речі.
Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей.
Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна.
Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
Лице повинно бути умите, ніс, руки – чисті, нігті – підстрижені, зуби – почищені, зачіска – охайна. Повинні бути охайні статеві органи і чистий анус.
Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів. Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.